طراحی مدرن پرده حریر به چه معناست

وقتی مردم از طراحی و دکوراسیون داخلی صحبت می کنند، اغلب کلمه “مدرن” به میان می آید. همچنین استفاده از آن به جای کلمه “معاصر” رایج است. اما طراحی مدرن پرده حریر مخمل دقیقاً به چه معناست؟ و برخی از ویژگی های تعیین کننده آن چیست؟

اولاً، اگر فکر می کنید مدرن پرده پذیرایی به معنای جاری است، نمی توانید از حقیقت دورتر باشید. مدرنیسم، به عنوان یک مکتب طراحی، در اوایل تا اواسط قرن بیستم ظهور و گسترش یافت و تا حدی، شاخه ای از پرده زبرا ترک آلمانی و اسکاندیناوی است. این دوره با اختراع ماشین آلات جدید مشخص شد که تولید انبوه مبلمان و مسکن را ممکن ساخت.

در نتیجه، عناصر بسیار تزیین شده و دراماتیک سبک های رنسانس، گوتیک و ویکتوریایی قبلی جای خود را به خطوط و شبح های تمیز دادند و آنقدر فراگیر بود که تمام دسته بندی های طراحی، از هنر گرفته تا معماری، به زودی فلسفه بی حاشیه را پذیرفتند.

یکی از شناخته شده ترین سبک های طراحی مدرن توسط جنبش باهاوس هدایت می شود. باهاوس که در زبان آلمانی به معنای خانه سازی است، رویکردی است که به دنبال پر کردن شکاف بین هنر و صنعت است.

همچنین تلاش می‌کند تا شکل و عملکرد را با از بین بردن چیزهای زائد و اطمینان از وجود تعادل بین زیبایی‌شناسی و سودمندی، پیوند دهد. به عبارت دیگر، چیزها باید خوب به نظر برسند و از جهاتی نیز مفید باشند.

ممکن است تعجب کنید که این پس زمینه چه ربطی به پرده دارد خوب، اگر با یک طراح داخلی، مشاور پرده یا یک معمار کار می کنید، یک نقطه شروع خوب این است که در مورد پرده شید که می خواهید صحبت کنید.

معاصر به سادگی به معنای چیزی است که در حال حاضر مد است. به عنوان مثال، صفحات چوبی (برای دیوارها) در سال های اخیر احیا شده اند. نسخه‌های اصلاح‌شده معاصر به‌طور گسترده در دکوراسیون‌های خانه یا خرده‌فروشی مورد استفاده قرار گرفته‌اند. با این حال، این ویژگی طراحی را می توان به عنوان معاصر طبقه بندی کرد و ممکن است زمانی که مد دیگری به کار گرفته شود، قدیمی به نظر برسد.

از سوی دیگر، مدرنیسم مفهومی مبتنی بر روندها نیست و اصول طراحی آن در طول اعصار باقی خواهد ماند. با این حال، هنوز دوره ای است که از ما گذشته است و هر طراح داخلی یا معمار خوبی می تواند از فلسفه مدرنیستی پیروی کند و در عین حال تغییراتی را متناسب با حساسیت های امروزی ایجاد کند.

 • منابع:
  1. CURTAIN DESIGNS ACCORDING TO THE MODERN SCHOOL OF THOUGHT
 • تبلیغات: 
  1. چه زمانی طول می کشد تا سوخت فسیلی جایگزین شود؟
  2. چرا اسکوتر مثل خودرو استارت می خورد؟
  3. با اسب تک شاخ به رویاهات سفر کن!
  4. توپ فوتبال رباتیکی که فوتبالیستها را به دردسر انداخت!!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.